Inter Cars SA Jesteśmy największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

O firmie

Inter Cars SA to największy dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu.

Naszym priorytetem jest dostarczanie klientom produktów i usług o najwyższej jakości. W tym celu współpracujemy z najlepszymi dostawcami na rynku oraz sprawdzamy i promujemy równie dobrych, ale mniejszych i tańszych producentów.

Posiadamy obecnie 249 filii w kraju oraz 265 oddziałów za granicą, w tym na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, we Włoszech, w Estonii, Mołdawii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Grecji oraz Serbii.

Przez ostatnie kilkadziesiąt lat pokonaliśmy długą drogę - od małej rodzinnej firmy, aż do spółki o międzynarodowym zasięgu. Wraz z zapotrzebowaniem rynku tworzyliśmy kolejne segmenty, umacniając markę Inter Cars. Dziś w naszej ofercie klienci mogą znaleźć około 2 milionów różnych części zamiennych zarówno dla europejskich, jak i azjatyckich marek samochodów.

Działania Inter Cars poza sektorem dystrybucji części:

  • prowadzimy sprzedaż marek motocykli Ducati (poprzez sieć placówek o nazwie Inter Motors) oraz części i akcesoriów do innych motocykli;
  • jesteśmy właścicielem dwóch spółek produkcyjnych, tj. Lauber Sp. z o.o., zajmującej się regeneracją części samochodowych oraz Feber Sp. z o.o., produkującej przyczepy i naczepy;
  • oferujemy szeroki wachlarz szkoleń dla mechaników oraz właścicieli firm. https://intercars.com.pl/pl/osobowe/szkolenia/;
  • jesteśmy właścicielem ogólnopolskiej sieci warsztatów Q-Service Castrol oraz Q-Service Truck;
  • od 2000 r. organizujemy Targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Do 2009 r. odbywały się one na terenie Centrum Logistycznego Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim. W 2009 r. po raz pierwszy zorganizowane zostały na Lotnisku w Modlinie, a od 2011 r. miały miejsce na Lotnisku Bemowo. W 2012 r. równolegle z Targami odbyła się impreza masowa Inter Cars Motor Show, otwarta dla mieszkańców Warszawy i okolic. W 2015 r. Inter Cars świętował 25-lecie istnienia. Z tej okazji Targi połączone były z wielkim jubileuszem firmy, a całe wydarzenie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie;
  • jesteśmy twórcą wyszukiwarki usług i warsztatów samochodowych Motointegrator;
  • angażujemy się w działania wspierające kształcenie uczniów szkół zawodowych i technicznych, przygotowujących do zawodu przyszłych mechaników. Więcej informacji TUTAJ.

Inter Cars SA od 2003 r. posiada certyfikat jakości ISO 9001:2015 wydany przez DEKRA Certification. Potwierdza on spełnienie wymagań dla posiadanego przez naszą firmę systemu zarządzania jakością. Otrzymany certyfikat jest również dowodem wysokiej jakość świadczonych usług w zakresie dystrybucji produktów motoryzacyjnych i przemysłowych.

Pobierz certyfikat w formacie pdf (wersja PL)
Download the certificate (EN version)

Trochę historii…

Od maja 2004 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W lipcu 2007 r. zawarliśmy porozumienie o połączeniu z firmą JC Auto - liderem w segmencie części do samochodów japońskich i koreańskich. Dzięki tej fuzji wzmocniliśmy naszą rolę zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

W czerwcu 2012 Inter Cars SA został członkiem Koalicji na Rzecz Odpowiedzialnego Biznesu.
Wiele nagród i wyróżnień przyniosły Inter Cars SA wyniki za 2013 roku. Firma zwyciężyła w 15. edycji najważniejszego rankingu spółek giełdowych i otrzymała tytuł Giełdowej Spółki Roku 2013. Ponadto Inter Cars SA uzyskał najwyższą ocenę stabilności firmy w 2013 r. oraz nagrodę Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami indywidualnymi prowadzoną poprzez stronę internetową.

17 września 2014 r. kurs akcji Inter Cars SA osiągnął historyczny wynik - 222 zł. Miesiąc później spółka wyemitowała 150 000 sztuk obligacji.

W maju 2015 roku podpisano akt erekcyjny pod budowę Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS w Zakroczymiu, którego uruchomienie zaplanowano na 2017 r. Przy tej okazji Minister Gospodarki przyznał Inter Cars SA Odznakę za Zasługi dla Gospodarki Rzeczypospolitej Polskiej oraz odrębnie Krzysztofowi Oleksowiczowi, założycielowi i wieloletniemu Prezesowi Zarządu Spółki.

W listopadzie 2015 r., w 18. edycji konkursu Wiktoria - Znak Jakości Przedsiębiorców, spółka Inter Cars SA otrzymała nagrodę specjalną, tzw. Super Wiktorię, w kategorii Euro Firma 2015.

W 2017 r. Inter Cars zakończył swoją największą dotychczas inwestycję, jaką była budowa Europejskiego Centrum Logistyki i Rozwoju ILS. Ze względu na zwiększające się potrzeby obiekt ten stale się rozrastał. Dziś posiada 5 hal o łącznej wielkości 67 000 m².

3032