Inter Cars SA Jesteśmy największym importerem i dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych oraz pojazdów użytkowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla Dyrektora Inter Cars

Grupa Inter Cars wielokrotnie udowadniała, że zaangażowanie w rozwój i edukację młodzieży, jest dla jej włodarzy bardzo istotną kwestią. Potwierdzeniem tego podejścia jest wyróżnienie, którym został nagrodzony Marek Sulima, Dyrektor Grupy Filii Białystok.

Medal Komisji Edukacji Narodowej to wyjątkowe wyróżnienie, przyznawane przez Ministra Edukacji Narodowej. Jest on nadawany za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania, w szczególności w zakresie działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, twórczości dla dzieci i młodzieży oraz kształcenia i doskonalenia nauczycieli. Tradycyjnie medal ten jest wręczany 14 października w dniu Edukacji Narodowej, który potocznie jest określany jako „Dzień Nauczyciela”.

Tegorocznym laureatem tego wyróżnienia jest jeden z partnerów biznesowych Inter Cars, Marek Sulima, pełniący rolę Dyrektora Grupy Filii Białystok.

- Program „Młode Kadry” ma na celu dostarczanie wiedzy uczniom i ich nauczycielom. Grupa Białystok od 5 lat bierze czynny udział w tej inicjatywie. Jest to długotrwała inwestycja w przyszłość. Uważam, że to wyróżnienie jest naszym wspólnym sukcesem, który nie byłby możliwy bez codziennej pracy wszystkich pracowników zaangażowanych w projekt. Dyrektor bez swoich pracowników, ich dobrej pracy i zaangażowania, nie byłby w stanie podołać wszystkim wyzwaniom, które napotyka każdego dnia. Chciałbym bardzo podziękować Zarządowi i pracownikom centrali za profesjonalizm, zaangażowanie i możliwości osiągania sukcesów w codziennej pracy – mówi Marek Sulima.

„Młode Kadry” to program stworzony w 2012 roku przez Inter Cars SA przy wsparciu swoich dostawców, polegający na współpracy ze szkołami m.in. poprzez wyposażenie placówek w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach. Dostarcza także wiedzę niezbędną do kształcenia przyszłej kadry. Program wspiera również olimpiady wiedzy oraz praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Inicjatorem i pomysłodawcą tej inicjatywy jest Robert Kierzek. 

- Staramy się wspomagać i uzupełniać luki, jakie powstały w segmencie szkolenia zawodowego. Utworzyliśmy i cały czas rozwijamy program „Młode Kadry”. Na tę chwilę zaangażowanych do niego jest 20 szkół. W roku szkolnym 2016/2017 roku przeprowadziliśmy 150 szkoleń w tych placówkach. Chcemy promować wśród młodych ludzi zawód mechanika samochodowego – powiedział Robert Kierzek, wiceprezes Grupy Inter Cars SA.

Również w ramach tego programu organizowany jest konkurs Young Car Mechanic, który ma na celu odkrycie młodych talentów w dziedzinie mechaniki pojazdowej. W maju tego roku obył się pierwszy międzynarodowy finał tego konkursu. Wzięło w nim udział 1100 uczniów, z których wyłoniono 9 finalistów reprezentujących Polskę, Litwę i Łotwę.