O firmie

Inter Cars SA to największy dystrybutorów części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Oferta Spółki obejmuje również wyposażenie warsztatowe, w szczególności urządzenia do obsługi i naprawy samochodów oraz części do motocykli i tuningu.

Naszym priorytetem jest dostarczanie klientom produktów i usług o najwyższej jakości. W tym celu współpracujemy z najlepszymi dostawcami na rynku oraz sprawdzamy i promujemy równie dobrych, ale mniejszych i tańszych producentów.

Posiadamy obecnie 249 filii w kraju oraz 265 oddziałów za granicą, w tym na Litwie, Łotwie, Ukrainie, Węgrzech, Słowacji, we Włoszech, w Estonii, Mołdawii, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach, Bośni i Hercegowinie, Grecji oraz Serbii.

Zarząd Inter Cars

Maciej Oleksowicz

Prezes zarządu

Studiował na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Uniwersytecie Warszawskim na kierunku marketing i zarządzanie. Kierowca rajdowy. W latach 2010-2011 startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy, zaś w roku 2012 w cyklu mistrzostw świata SWRC. Od 2007 roku prowadził działalność gospodarczą związaną z organizacją szkoleń bezpiecznej jazdy, motoryzacyjnymi imprezami integracyjnymi, a od 2009 roku zajmuje się obsługą serwisową pojazdów rajdowych oraz sprzedażą części zamiennych do takich pojazdów.

W latach 2000-2008 zatrudniony w Spółce, gdzie zajmował się tworzeniem działu części do pojazdów sportowych oraz tuningu, następnie zaś wdrażaniem systemów informatycznych ERP, hurtowni danych, systemów logistycznych oraz systemu planowania zapasów magazynowych.

W latach 2001-2015 członek Rady Nadzorczej Spółki. Z dniem 15 września 2015 r. zrezygnował z pełnienia funkcji członka Rady Nadzorczej Spółki, motywując to zamiarem aktywnego zaangażowania w zarządzanie Spółką i Grupą Kapitałową Inter Cars S.A., w szczególności w obszarze nowych technologii oraz IT. Bezpośrednio przed powołaniem w skład Zarządu Spółki pełnił funkcję prokurenta Spółki. Od czerwca 2017 roku członek Zarządu Spółki. Od 1 maja 2017 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu.

Krzysztof Soszyński

Viceprezes zarządu

Krzysztof Soszyński od początku swojej kariery zawodowej związany jest z rynkiem części i akcesoriów motoryzacyjnych. Swoją działalność rozpoczął w 1996, jako przedstawiciel handlowy. Od 2000 roku związany z Inter Cars SA. W 2001 r. został powołany na członka zarządu Inter Cars S.A. (od 2004 odpowiedzialny za sprzedaż), a w 2008 na stanowisko wiceprezesa.

W swojej działalności biznesowej Krzysztof Soszyński koncentruje się na optymalizacji działań biznesowych, innowacyjności oraz kreowaniu strategii firmy, a także nadzorowaniu zagranicznych spółek zależnych.

Krzysztof Oleksowicz

Członek zarządu

Współzałożyciel Inter Cars. Przez 20 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu.

W latach 70-tych jeździł do Niemiec, by tam pracować w warsztacie samochodowym. W latach 1978-1979 pracował jako mechanik w Bazie Usług Transportowych. W latach 1980-1986 rozpoczął swoja działalność gospodarczą Pomoc Drogowa. Od 1990 roku współzałożyciel Inter Cars s.j., gdzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu.

Po przekształceniu w spółkę akcyjną, do roku 2010 nadal pełnił funkcje Prezesa Zarządu, zachowując jednocześnie największy pakiet akcji, który dziś liczy 31,63 %. Od 2010 pełni funkcję Członka Zarządu, kreując strategię firmy.

Wojciech Twaróg

Członek zarządu

Od początku swojej kariery zawodowej związany z niezależnym rynkiem części i usług motoryzacyjnych. W latach 1996-2006 pracował w JC Auto S.C. – Jadwiga Turbiarz jako Dyrektor Zarządzający. W roku 2006, w wyniku przejęcia przez JC Auto S.A. ówczesnego pracodawcy, objął stanowisko Kierownika Sprzedaży w grupie.

W wyniku kolejnej fuzji w roku 2008 pomiędzy JC Auto S.A. i Inter Cars SA, zajął stanowisko kierownika rynku samochodów osobowych, by w roku 2011 awansować na odpowiedzialnego za cały obszar sprzedaży krajowej rynku samochodów osobowych w randze Dyrektora.

Piotr Zamora

Członek zarządu

W przedsiębiorstwie Spółki pełni funkcję Dyrektora Finansowego Spółki.

Ukończył studia na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, uzyskał również kwalifikacje ACCA (Association of Chartered Certified Accountants). Od stycznia 2013 roku pan Piotr Zamora jest Dyrektorem Finansowym Spółki, zaś od stycznia 2013 roku do września 2016 roku pełnił również funkcję prokurenta Spółki.

Zatrudniony w Spółce od września 2008 roku, w latach 2008-2013 na stanowisku Zastępcy Dyrektora Finansowego ds. Sprawozdawczości i Kontrolingu.

Od maja 2012 roku jest również członkiem zarządu Inter Cars Marketing Services Sp. z o.o.

Karierę zawodową pan Piotr Zamora rozpoczął w 1994 roku w Domu Maklerskim Penetrator. Następnie w Deloitte & Touche Audyt Polska, gdzie pracował w latach 1996-1997. Od 1997 roku do 2008 roku związany był z działem audytu firmy KPMGw Polsce oraz we Francji w latach 2001-2002 – w latach 2002-2008 na stanowisku senior managera w dziale audytu KPMG Audyt Polska.

Tomáš Kaštil

Członek zarządu

W przedsiębiorstwie Spółki nadzoruje działalność operacyjną zagranicznych spółek zależnych Spółki. 

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Pradze, Republika Czeska, gdzie studiował handel międzynarodowy oraz stosunki międzynarodowe i dyplomację. Ukończył również wydział prawa Uniwersytetu Karola w Pradze. 

Pan Tomáš Kaštil związany jest z Grupą Kapitałową Spółki od 2004 roku, kiedy jako country manager rozpoczął kierowanie działalnością Inter Cars na terenie Republiki Czeskiej. W latach 2005-2008 country manager w spółkach zależnych Spółki na terytorium Republiki Czeskiej i Słowacji. W latach 2008-2016 pan Tomáš Kaštil nadzorował działalność handlowo-operacyjną spółek zależnych Spółki w klastrze południowym, tj. w Republice Czeskiej, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii, Mołdawii, Chorwacji, Słowenii i we Włoszech. Od 2013 roku do dnia powołania w skład Zarządu Spółki pełnił funkcję prokurenta Spółki. Obecnie pozostaje również członkiem zarządu spółek zależnych Spółki: Inter Cars Česká republika s.r.o. z siedzibą w Pradze, Republika Czeska, oraz Inter Cars Slovenská republika s.r.o. z siedzibą w Bratysławie, Słowacja.

W latach 2000-2004 pan Tomáš Kaštil związany był z czeskim odziałem firmy Elit, dystrybutora części motoryzacyjnych, gdzie pełnił m.in. funkcje zastępcy dyrektora sprzedaży i zastępcy dyrektora ds. zarządzania produktem.

Od 2013 roku pan Tomáš Kaštil zaangażowany jest w projekt społeczny Wyspa Nadziei (Island of Hope), obejmujący wsparcie dla lokalnej społeczności na wyspie Rusinga, Jezioro Wiktorii, Kenia.